O nás

O nás

“ Myslíme, žijeme a cítime v súlade s prírodou a radi spoznávame pohodových ľudí. “

Ak hľadáte ubytovanie v Banskej Štiavnici ponúkame Vám  Ubytovanie Klinger so skvelými možnosťami na turistiku, outdoorové športy, kúpanie sa v banských tajchoch. V lete Vás prekvapí množstvo kultúrnych podujatí, ktoré sa v meste organizujú s niekoľkoročnou tradíciou. Naše ubytovanie sa nachádza nad tajchom Klinger, ktoré je obľúbené pre svoju dostupnosť z historického centra mesta. 

Tiché prostredie okolia jazera Klinger zaručuje plnohodnotný oddych pre rodiny s deťmi, dvojice či priateľské partie. 

Štiavnické vrchy každoročne navštívi množstvo turistov z celého sveta, ktorí objavujú prírodu okolo tajuplného Sitna, nádherné skalnaté bralá vhodné pre lezcov, tajchy a náučné chodníky. Historické centrum mesta ponúka Nový zámok a Hradný komplex Starého zámku, romantické uličky, Dom Maríny, množstvo kaviarničiek a najmä múzeí zameraných na baníctvo a geológiu. V širšom okolí sa nachádza

  • lyžiarske stredisko Salamander (vzdialené 2km od Ubytovania Klinger)
  • kúpeľný areál v Sklenných Tepliciach s „Parenicou“ (42°C vodný kúpeľ v jaskyni)
  • Vyhne – Vodný raj – komplex s množstvom bazénov, masážami, termoterapia, bowling, squash

              

 

Ubytovanie

Ponúkame Vám príjemné rodinné ubytovanie v 4 komfortných izbách z jedinečnou atmosférou. Celková kapacita domčeku aj s prístelkami je 19 ľudí.  Naše veselé farebné interiéri majú priaznivé účinky na ľudský organizmus a podporujú dokonalý oddych. Ubytovanie je vhodné pre všetky typy pobytov. Na svoje si prídu romantické dvojice, rodiny s deťmi, priateľské stretnutia. Sme otvorení aj v týždni, aj ako ubytovňa pre obchodné prenocovanie.  Ubytovanie je atraktívne celoročne, v lete ponúka relax v záhrade, v zime zas teplé interiéri a oddych vo wellnese.

Lokalita

Ubytovanie Klinger je domček nad jazerom, pod lesom a nad mestom zároveň. Naša jedinečná lokalita ponúka:

  •  15 min. peši do centra mesta Banská Štiavnica, ktoré je spolu s technickými pamiatkami v okolí zapísaná do Zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO.
  • kúpanie v tajchu Klinger vzdialeného 5 min. peši, ktoré v minulosti slúžilo ako mestské plážové kúpalisko, a dodnes je najobľúbenejšie pre svoju blízku polohu k centru a čistú vodu.
  •  prechádzky a turistiku po okolitej prírode. Medzi najobľúbenejšie výlety patrí výstup na vrch TANÁD (50min.) odkiaľ vedie nádherná hrebeňovka na Rosniarky a Paradajs. Rovnako odporúčame prechádzku po turistickom chodníku, ktorý prechádza primo okolo nás a sú z neho nádherné panoramatické výhľady na historické centrum Banskej Štiavnice.
  • 2 km k lyžiarskemu stredisku Salamandra Resort a  flow country trailu Helligon.
  • napojenie na bežecké trasy je možné priamo od nášho domčeka. Po náučnom chodníku sa na bežkách za polhodinku dostanete na Červenú studňu, hlavnú križovatku turistických a bežeckých trás v Štiavnických vrchoch.

 

1511079_10153326190591192_2020350494923971473_n copy     foto ubytovne       DSC_8867 copy copy       kupelka

 

„S láskou k prírode“ 

V našom areáli chováme dve kozičky: Alpinku a Lucku. Pri bránke Vás olíže psík Černica   a na zábradlí posedáva čiernobiela mačka Izabela. Naše ubytovanie je PET FRIENDLY, takže nám nevadia slušne vychované zvieratká, ktoré s Vami prídu na dovolenku.

 

Pri dome sa nachádzajú 4 terasy s posedením, kde si môžete vychutnať rannú kávu  a božský kľud. 

 

 

Zaujímavosť:

Ubytovanie Klinger je najstarším   ubytovaním v Banskej Štiavnici. Pôvodne fungovalo ako skautská ubytovňa. V roku 2008 sme objekt zrekonštruovali a pripravili pre Vás a Vaše deti príjemné prostredie, ktoré sa snažíme neustále zveľaďovať.